"Ефективність розслідування справ Майдану значно підвищиться", - генпрокурор про звільнення Горбатюка

21 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка створив замість Управління спеціальних розслідувань новий департамент, який здійснюватиме тільки процесуальне керівництво у справах Майдану.

Руслан Рябошапка Об этом сообщает soksv.in.ua со ссылкой на СМИ.

Генпрокурор Руслан Рябошапка вважає, що після звільнення з ГПУ керівника управління спецрозслідувань Сергія Горбатюка ефективність розслідування справ Майдану значно підвищиться. Про це Рябошапка заявив журналістам перед засіданням регламентного комітету Верховної Ради, передають Патріоти України з посиланням на Громадське.

"Думаю, що зі звільненням пана Горбатюка якість розслідування значно підвищиться і ефективність підвищиться", — сказав він.

Генпрокурор нагадав, що ГПУ створила спеціальний департамент процесуального керівництва у справах Майдану. Також Рябошапка розповів, що домовився з директором Держбюро розслідувань Романом Трубою, що у ДБР також буде спеціальний підрозділ для розслідування цих справ. "Ті справи, які є у нас зараз, більшою мірою перейдуть до ДБР, там будуть люди, які цим займатимуться. Можливо, це будуть слідчі з управління спецрозслідувань ГПУ (які займалися розслідуванням справ Майдану — ред.)", — зазначив він.

Щодо Горбатюка Рябошапка сказав: "Людина 5 років очолювала цей департамент, мала фактично свою міні спеціальну прокуратуру з криміналістами, процесуальними керівниками, і результат ми бачимо: 14,5 тисячі томів, з яких тільки 8 тисяч стосуються подій на Майдані. Це означає, що половина роботи, яку вони робили, стосувалася чогось іншого, аде не подій на Майдані. Ось вам відповідь на ефективність роботи".

Нагадаємо, з 20 листопада 2019 року Генеральна прокуратура остаточно втрачає функцію слідства. У зв’язку з цим Управління спеціальних розслідувань підлягає розформуванню. Його співробітникам запропонували вибір: продовжити слідство у складі Державного бюро розслідувань або здійснювати процесуальне керівництво у цих справах в ГПУ після переатестації.

Горбатюк відмовився писати заяву на переатестацію за встановленим керівництвом Генпрокуратури зразком, оскільки, на його думку, воно не відповідає чинному законодавству.Джерело статті: “https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/efektyvnist-rozsliduvannia-sprav-maidanu-znachno-pidvyshchytsia--henprokuror-pro-zvilnennia-horbatiuka-301427.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя